E-Nabiz

Mhrs boş randevu hatırlatma

20.03.2022
Mhrs boş randevu hatırlatma

Mhrs boş randevu hatırlatma, MHRS boş randevu hatırlatma nasıl yapılır, randevu hatırlatma mesajı nasıl yapılır, MHRS randevu taleplerim nedir ve MHRS’den aldığım randevuyu nasıl görebilirim gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Merkezi hekim randevu sistemi (MHRS), Türkiye’nin her noktasından vatandaşların sağlık hizmetlerinden eşit şartlarda yararlanabilmesini sağlayan, merkeziyeti tek randevu sistemidir. Bu sistem ile sağlıkta birçok sorunun önüne geçerek verimli sağlık hizmetinin sunulması amaçlanmaktadır. Çok yönlü özelliklere sahip olan bu projede, MHRS boş randevu hatırlatma seçeneği dahil vatandaşa kaliteli sağlık hizmeti sağlamak için planlanmıştır.

MHRS Randevu Onayı

MHRS randevu onayı, sistemin vatandaşa hizmet eden başka bir özelliğidir. MHRS randevu onayı ile oluşturulan randevunun sadece o kişiye ait olduğunu ifade eder. Belirtilen tarih ve saatte başka kimsenin bu hizmetten yararlanamayacağı, her türlü hakkın randevuya alan kişiye ait olduğunu gösterir. Bu sayede hekim bazlı iş gücünün verimli ve efektif kullanımı sağlanır. Sağlık kurumlarında meydana gelen yığılmaların önüne geçilir ve sağlık bazlı bulaş hastalıklar engellenmiş olur.

MHRS Randevu Hatırlatma

MHRS randevu hatırlatma özelliği, vatandaşa istendik randevunun dolu gözükmesi durumunda randevu hatırlatma talebi oluşturarak uygun randevudan haberdar olmasını sağlar. MHRS randevu hatırlatma talebi oluşturabilmek için web sitesi ya da mobil uygulamalardan MHRS randevu hatırlatma bildirimi sekmesini onaylayarak aktif hale getirmelisiniz. Ardından dilediğiniz hekim adına boş randevu açıldığında size bildirim iletilecektir. Bu bildirim ile vakit kaybetmeden üyeliğiniz dahilinde sisteme giriş yaparak uygun olan saatte hekim randevunuzu seçip onaya gönderebilirsiniz. MHRS randevu kaydı tarafınıza iletildiğinde aldığınız randevunuz onaylanıp sizin için rezerve edilmiş olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.