E-Nabiz

Majezik Reçetesiz Alınır mı

16.02.2023
Majezik Reçetesiz Alınır mı
Majezik MuadiliMultiflex, Majezik duo, Algopet, Merdex, Unijezik
Majezik Fiyat 202355.52 TL
Barkod Numarası8699536090122
Reçete RengiBeyaz reçete ile satılmaktadır

Majezik genel olarak kemik ve kas ağrılarında kullanılan bir ağrı kesici ilaçtır. Eklem, kas, kemik ağrıları, yumuşak doku yaralanmaları, kadınlarda adet sancılarında yaygın olarak kullanılır. Tok karnına kullanılması gereken bir ilaçtır. Kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği olanlar ve hamileler kullanmamalıdır. Doktor tavsiyesiyle kullanılması gerekmektedir. Doktorun önerdiği dozlarda çiğnemeden ezmeden bütün bir şekilde ve tok karnına bol suyla yutulması gerekir.

Majezik tablet dışında gargara, jel, sprey ve kapsül formunda da bulunur. Doktorun önerdiği dozu aşarak fazla kullanmak felç ve kalp krizi geçirmeye sebep olabilir. Majezik reçetesiz alınır mı sorusu sık sık ağrı kesici kullananların araştırdığı bir konudur. Ayrıca majezik reçeteli mi konusu da merak edilmektedir. Majezik reçetesiz olarak alınabilir.

Majezik Reçetesiz Satılır mı

Oldukça tesirli ve çabuk etki eden bir ilaç olduğu için sıkça tercih edilen Majezik olumlu etkilerinin yanı sıra yan etkileri de olan bir ağrı kesicidir. Günlük önerilen doz 300 mg’dır, doz aşımında ise çeşitli yan etkileri görülebilir. Bu yan etkiler mide rahatsızlıkları, halsizlik, çarpıntı, ağız kuruluğu, baş dönmesi gibi yan etkilerle sıkça karşılaşılır.

Yaşlılarda mide kanaması, bağırsak rahatsızlıkları gibi ciddi yan etkiler görülebilir. Majezik reçetesiz satılır mı ya da majezik eczaneden alınır mı konularını araştıranlar bu ağrı kesicinin reçeteye gerek olmadan eczaneden alınabildiği bilgisine ulaşırlar. Majezik eczanelerde 55.52 TL’den satılmaktadır.

Majezik Yasaklandı mı

Majezik yasaklandı mı diye sorduk. Bu ilaç non-steroid anti-enflamatuar ilaçlardan biridir. Bu ilacın farklı kullanım alanları vardır. Genellikle ağrı, ateş, iltihaplanma ve şişlik gibi semptomları rahatlatmak amacıyla kullanılır. Diğer nonsteroid anti-enflamatuar ilaçlar gibi, Majezik de prostaglandinlerin sentezinin baskılanmasıyla çalışır. Bu, vücuttaki iltihabı azaltarak ve ağrıyı hafifleterek hastanın iyileşmesini sağlar.

Majezik, genellikle tablet, şurup ve kapsül şeklinde alınır. Genellikle bir kez alındığında, ilacın etkisi yaklaşık 8-12 saat sürer. Tedavi süresi, doktor tarafından kişiye özel olarak belirlenir. İlacın alınma sıklığı ve dozu, hastanın yaşı, durumu ve genel sağlık durumu göz önünde bulundurularak belirlenmelidir.

Majezik, çeşitli semptomların tedavisinde etkili olmakla birlikte, bazı durumlarda önerilmez. Örneğin, astım hastalarının bu ilaca karşı duyarlı olması nedeniyle, astım hastaları bu ilacı almamalıdır. Ayrıca, gebelik ve emzirme dönemindeki kadınların da bu ilacı almaması gerekir. Majezik neden yasaklandı? Majezik kullanımı, bazı ilaçlarla birlikte alınırsa ciddi tıbbi sorunlara neden olabileceğinden, doktorunuzdan bu ilacın alınması öncesinde diğer ilaçların kullanımı hakkında bilgi almanız önerilir.

Diğer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.