E-Nabiz

Lotemax Aile Hekimi Yazabilir mi

04.06.2022
Lotemax Aile Hekimi Yazabilir mi

Aile hekimleri ilaç yazmak gerektiğinde hastayı muayene edebilen sağlık kurumu doktorlarıdır. Aile hekimleri hastaların ilaç reçetesini düzenlemekle sorumludur. Genel olarak birçok hasta ilaç yazdırmak için soluğu aile hekimlerinde almaktadır. Hem evlerine yakın olduğundan hem de hastane sürecini yaşamamak adına aile sağlık merkezleri oldukça pratik olmaktadır. Lotemax aile hekimi yazabilir mi ilacı kullana hastalar açısından çok önemlidir.

Bilindiği üzere aile hekimlerinin yazabildiği ve yazamadığı ilaçlar söz konusudur. Takip gerektiren ilaçları yazmak aile hekimlerinin sorumluluğunda değildir. Dermatoloji, göz, kardiyoloji, psikiyatri ve nöroloji birimine ait ilaçlar aile hekimince yazılamamaktadır. Lotemax gözde oluşan iltihabın giderilmesi adına kullanılan göz damlasıdır.

Aile hekimi göz damlası yazabilir mi

Lotemax Göz Damlası Reçetesi

Aile hekimi Lotemax reçetesi düzenleyememektedir. Göz çok hassas bir organdır. Bu sebeple göz doktorlarınca muayene edilmesi ve gerekli tedavinin sağlanması gerekmektedir. Göz hastalıklarına ait ilaçları aile hekimlerince yazılması mümkün değildir. Çünkü göz uzmanlık gerektiren bir ana daldır. Lotemax göz damlası gözde oluşan enfeksiyon belirtilerinin ortadan kaldırılmasının amaçlayan bir ilaçtır. Özellikle antibiyotik içeriği olduğundan dikkatli kullanılması gerekir.

Gözde oluşan kızarıklık, kaşıntı, ağrı ve şişlikler bu damla sayesinde en aza indirilmektedir. Bu gibi durumlarda gözün kontrol altında tutulması gerekir. Bu sebeple aile hekimleri Lotemax damlasını bir hastaya reçete edemez. Lotemax sadece göz hastalıkları doktorunun yazması uygun görülen bir damladır. Hastaya göz enfeksiyonu teşhisi konularak verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.