E-Nabiz

Ketoral Tablet Reçetesiz Satılır mı

14.12.2022
Ketoral Tablet Reçetesiz Satılır mı

Mantar enfeksiyonlarına karşı kullanılan bir ilaç türü olan ketoral tablet mantar hücresi duvarının yapısını bozar ve mantar hücresinin ölmesini sağlar. Faydalı bir ilaç olduğundan dolayı ketoral tablet reçetesiz satılır mı, ketoral krem reçetesiz satılır mı, ketoral vajinal fitil reçetesiz satılır mı ve ketoral şampuan reçetesiz satılır mı sorusunun yanıtı pek çok kişi tarafından merak edilir. Bakanlık tarafından yapılan düzenlemeye göre bu ilacın reçeteli satışı mümkündür. İlacın reçeteli olmasının sebepleri arasında bilinçsiz tüketimi önlemek yer alır.

Özellikle ilaca aşırı duyarlı olan kişiler ile herhangi bir karaciğer sorunu olanlar bu tür ilaçları mutlaka doktor önerisi ile kullanmalıdır. Ketoral tablet reçeteli mi diye bakıldığında gereksiz tüketiminden uzak durulması için doktor önerisi ile kullanıldığını ve öneriye uygun şekilde kullanılması gerektiği görülür.

Ketoral Tablet Reçetesiz Alınır mı

Klinik yapısı gereği ketoral tablet önemli ilaç etkileşimlerine sahiptir. Bu nedenle ketoral tablet reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtı olumsuz yöndedir. Doktor tarafından verilen ilaçlarda risk oluşturabilecek diğer ilaçların kullanımına engel olunur. Bu ilaç özellikle dirençli vajinal enfeksiyonlarda, tedavi edilemeyen durumda olan saç, cilt ve mukoz membran enfeksiyonlarında, iç organlar ya da aynı anda birden fazla organda görülen enfeksiyonlarda etkilidir.

Faydası fazla olmasına karşın ketoral tablet eczaneden alınır mı diye araştırıldığında doğrudan gidip alınamadığı görülecektir. Eğer kullanımda kusma, bulantı, iştahsızlık, karın ağrısı, ciltte ya da gözde sarılık gibi belirtiler ortaya çıkarsa mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Ketoral krem reçetesiz satılır mı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.