E-Nabiz

Aile hekimi şeker ölçüm cihazı yazabilir mi

05.03.2022
Aile hekimi şeker ölçüm cihazı yazabilir mi

Aile sağlık merkezleri vatandaşların muayene olabilecekleri, ilaç yazdırabilecekleri önemli sağlık kuruluşlarıdır. Aile hekimi şeker ölçüm cihazı yazabilir mi ve şeker yüklemesi sonucu e nabızda görünür mü birçok hasta tarafından merak konusudur. Özellikle şeker hastaları için önem arz eden şeker ölçüm cihazları aile hekimleri tarafından yazılabilmektedir. Şeker ölçüm cihazları hastane odaklı birçok uzman doktor tarafından yazılabildiği gibi aile hekimi uzmanı tarafından da hastaya yazılabilmektedir. Şeker hastalarının kandaki şekeri pratik bir şekilde kontrol edebilmesi için bu ölçüm cihazları çok büyük önem taşımaktadır. Hastaneye gitmeden rahat bir şekilde şeker ölçüm cihazı aile hekimi aracılığı ile alınabilmektedir.

Aile hekimi şeker ölçüm cihazı yazabilir mi

Şeker ölçüm cihazı aile hekimi reçetesi ile alınabilmektedir. Bunun için şeker değerlenin normalin üstünde olması yeterlidir. Elbette ki hastanın aile hekimi tarafından şeker ölçüm cihazı alabilmesi diyabet raporu olması gerekmektedir. Aile hekimi uzmanı gerek gördüğü takdirde hastaya şeker ölçüm cihazı yazabilmektedir. Şeker ölçüm cihazı beraberinde ölçüm çubukları da aile hekimliği tarafından reçeteye yazılmaktadır. Diyabet tipine göre aile hekimi ölçüm cihazı markasına göre ölçüm çubuğunu üç aylık yetecek şekilde yazabilmektedir.

Aile hekimi şeker ölçüm cihazı yenilemesi

Diyabet raporu bulunan hastalara aile hekimi şeker ölçüm cihazı yazabilmektedir. Şeker ölçüm cihazları yazıldıktan sonra çubuk kullanımı çok önemlidir. Ölçüm cihazı ve çubukları ayrılmaz ikili gibidir. Eğer çubuklar piyasadan kaldırılmışsa, üretilmiyorsa aile hekiminize tekrardan bir başka şeker ölçüm cihazı yazdırabilirsiniz. Bu konuda eczaneler hastaları bilgilendirmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.