E-Nabiz

E-Nabıza 2. Çoçuk Ekleme

16.01.2023
E-Nabıza 2. Çoçuk Ekleme

E nabıza 2. Çocuk Ekleme E nabıza 2. çocuk ekleme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, bu konuya ilişkin açıklamalarımızı dikkatlice okuyabilirsiniz. Böylelikle ikinci çocuk eklemesi ve sistemde bunun iznini verme konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Nabız 2. Çocuk Ekleme Hatası Nedir

e-nabız sisteme otomatik olarak bir çocuk ekliyor. İkinci ya da üçüncü bir çocuğunuz var ise sistem bazen hata verebiliyor. İşte bu zaman da e-nabız sisteme 2. Çocuk ekleme hatası oluyor. Bunun için çocuklarınızın sisteme otomatik olarak eklenmesini sağlarsınız. İstemde görünmediği zaman çocuğumu göremiyorum butonundan yeni çocuk eklemesi yaparsınız. Burada da otomatik bulunmuyor ise yapmanız gereken bir diğer işlem, çocuk bilgilerinizi manuel olarak girmek ya da Aile Hekimliğine giderek durumu bildirmek olacaktır. Bu tür hatalar sık karşılaşılan sorun olduğu için Aile Hekimliği tarafından dağıtım merkezine sistem bildirisi yapılmakta ve kısa süre içerisinde hata ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle sizler de e-nabız sisteminden hem kendiniz hem de çocuklarınız için faydalanmaya devam edebilirsiniz.

E Nabıza 2. Çocuk Ekleme Nasıl Yapılır

  1. e-nabız sistemine uygulama üzerinden giriş yaparsınız.
  2. Paylaşım bölümüne girersiniz.
  3. Burada otomatik olarak çocuklarınızın görünmesi gerekir.
  4. Eğer çocuk isimleri görünmüyor ise, yani birinci çocuk ekli ve ikinci çocuk görünmüyor ise, hemen yukarıda yer alan çocuğumu göremiyorum butonuna basmanız gerekir.
  5. Buraya tıklayınca, çocuk bilgileriniz ekrana gelir ve sizler de e nabız 2. çocuk ekleme işlemi yapabilirsiniz. Aslında sistem kolay ve basittir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.