E-Nabiz

E Nabız yetkili olduklarım ekleme

17.03.2022
E Nabız yetkili olduklarım ekleme

E Nabız yetkili olduklarım ekleme, e nabız yetkili olduklarım, e nabız yetkili olduklarım ekleme nasıl yapılır ve e nabız yetkili tanımlaması nasıl yapılır gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. E-nabız, Sağlık Bakanlığınca oluşturulan ve sağlık kuruluşlarından toparlanan sağlık verilerinizin görüntülendiği bir sistemdir. E nabıza, vatandaşlar ve sağlık personelleri giriş yapabilmektedir. E nabız üzerinden vatandaşlar radyoloji görüntüleri, tahlil sonuçları, en son hastane ziyaretleri ve reçete bilgilerine ulaşabilmektedirler. E nabız sistemine e devlet üzerinden e-devlet ve e devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda sisteme üye olarak Aile Hekiminizden alacağınız tek kullanımlık erişim kodu ile giriş sağlayabilirsiniz.

E Nabız Yetki Tanımlaması Nasıl Yapılmaktadır?

E nabızdan yetki tanımlaması yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle e-nabıza giriş yapmalıdır. Ardından açılacak olan sayfa üzerinde menüler kısmında sol alt köşede bulunan ‘’Randevu Al’’ seçeneğine giriş yapmalısınız. Sonrasında açılan sayfa da sağ üst kısımda ‘’Randevu Al’’ seçeneğine tıklamalısınız. Ardından açılacak olan sayfa da ‘’Randevu Al İptal seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında karşınıza ‘’Hesap Bilgileri’ isimli bir menü çıkacaktır. Bu menüde yer alan bölümün altında ‘’Yetkili Olduklarım’’ isimli menüyü seçmelisiniz. Ardından karşınıza çıkacak olan bölümde yer alan ‘’ E Nabız Yetki Tanımlaması’’ işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E Nabız Yetki Tanımlaması işlemini gerçekleştirdikten sonra, kendi aile bireyleriniz ile ilgili olan işlemlere de yetki tanımlama işlemleri üzerinden ulaşabilmektesiniz.

E Nabız Yetki Tanımlama işlemlerinin ardından aile bireyleriniz ile alakalı olan tüm işlemleri buradan gerçekleştirebilir, normal bir kullanıcı gibi işlem yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.