E-Nabiz

E-Nabız dijital sağlık sertifikası

07.01.2023
E-Nabız dijital sağlık sertifikası

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların hizmetine sunulan ve çok kompleks bir yapıya sahip olup tüm sağlık verilerine anlık olarak ulaşılmasını sağlayan e-Nabız sisteminde birçok farklı imkandan yararlanmanız mümkündür. Bu kapsamda e-Nabız sistemi üzerinden sürekli olarak sorgulanan dijital sağlık sertifikası işlemi için şu adımların izlenmesinde yarar vardır:

• E-Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada “Covid-19 Aşı Durumu” alanı gelmektedir.

• Bu menü içerisine giriş yapmalısınız.

• Sonrasında 2 doz aşısını olan vatandaşlar için oluşturulan e-Nabuz dijital sağlık sertifikası kartı bu alandan indirilebilir. Telefon ya da bilgisayarınıza PDF olarak indirerek kartınıza sahip olabilirsiniz.

Çok kolay ve hızlı biçimde sahip olabileceğiniz e-Nabız dijital sağlık sertifikası oluşturma ile birlikte birçok farklı imkandan da yararlanmanız mümkündür. Buna göre randevu alma, randevu iptal etme, ilaç sorgulama, tahlil sorgulama, eş durumu bilgileri öğrenme ve daha birçok farklı alanlardaki hizmetlerden e-Nabız sistemi üzerinden yararlanmanız mümkün olacaktır. Sizler de sağlık alanındaki gelişmelerinizi yakından takip etmek adına e-Nabız sistemini kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.