E-Nabiz

E-Nabız Register

19.01.2023
E-Nabız Register

E nabız, sağlıkla ilgili tüm bilgilerinize erişebilmenizi sağlayan bir sistemdir. E nabız register işlemi için iki yol bulunmaktadır. Birincisi e devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz. İkincisi ise e imza ya da mobil imzanız ile giriş yapabilirsiniz.

E-Nabız register işlemi nasıl yapılır

E devlet bilgileriniz ile giriş yapacaksanız, karşınıza tc ve şifre istenilen bir ekran çıkacaktır. İstenilen adımları tamamlayarak kolayca sisteme erişebilirsiniz. E devlet şifreniz bulunmuyorsa aile hekiminiz aracılığı ile de e nabızı kullanabilirsiniz. Aile hekiminiz, sizin için geçici bir e nabız şifresi oluşturacaktır. Bunların dışında elektronik imzanız ile giriş yapabilme imkânınız da bulunmaktadır. Elektronik imzayı kullanabilmek için e nabız e imza uygulamasına sahip olmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

E nabız sistemi ile tüm tıbbi geçmişinize kolayca ulaşabilirsiniz. Mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan e nabız register işlemini gerçekleştirerek daha önce kullandığınız ilaçlara, tahlillerinize, bütün test sonuçlarınıza bakabilirsiniz. Tüm detayları inceleyebileceğiniz e nabız uygulaması ile istediğiniz saatte kişisel tıbbi verilerinizi görmeniz mümkündür. E nabız sistemi, herkesin sahip olması gereken, işleri büyük ölçüde kolaylaştıran ve vatandaşın bütün işlemlerini güvenilir bir şekilde görebilmesini sağlayan bir sistemdir. Yine e nabız, covid-19 test sonuçlarınızı öğrenmenize de olanak sağlamaktadır. Hastane randevularınızı da e nabız aracılığı ile evinizden alabilirsiniz. E nabız sistemi ile geçmiş randevularınızı ve gelecek randevularınızı da takip etmeniz mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.