E-Nabiz

E-Nabız bilgileri silme nereden yapılıyor

20.12.2021
E-Nabız bilgileri silme nereden yapılıyor

E-Nabız uygulaması günümüzde hemen her yerde ulaşabileceğimiz telefon, tablet, bilgisayar gibi tüm teknolojik aletlerde kullanılmab imkanı olan içerisinde hastane içi ve hastane dışı (sağlık ocağı, eczane) tüm sağlık sektörüne hizmet veren; şu an en çok kullanılan ücretsiz ve güncel bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız bilgileri silme nereden yapılıyor

E-Nabızlı olabilmek için öncelikle e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir ancak şifreniz yoksa bunu alabilmek için en yakın PTT şubesine gitmeli ve e-devlet şifresi işlemlerini yapabilirsiniz. E-devlet şifreniz olduktan sonra bu bilgiler ile E-Nabız uygulamasına da kayıt yaptırabilir gerekli kişisel bilgilerinizi uygulamaya kayıt sırasında girebilirsiniz ve bu kişisel bilgileri de isteğiniz zaman silip güncelleyebilirsiniz. Tüm bu kayıt aşamalarından sonra uygulamanın ana sayfasında sizi kişisel bilgileriniz, hastane randevu geçmişiniz, Covid-19 aşı bilgileriniz, tahlil sonuçlarınız ve daha birçok sağlık bilginiz karşılar.

E-Nabız uygulaması tüm bu bilgileri kayıt eder ve siz istemediğiniz sürece içerisinde barındırır. Uygulamayı silip tekrar yüklemeniz durumunda tüm bilgileriniz tekrar uygulamaya aktarılır yani telefondan uygulama silmek ile E-Nabız bilgileriniz kaybolmaz. E-Nabız içerisinde silmek istediğiniz herhangi bir şey için yapmanız gereken işlem şudur: Silmek isteğiniz herhangi bir şeyin üzerine basarak detayları gör seçeneğine basmalısınız açılan sayfada işlemin detaylarını görebilir yine aynı sayfada silebilirsiniz.

Genel olarak hesabınızı silmek isterseniz ise ana sayfa üzerinde bulunan profil düzenle seçeneğinden hesabımı kapat butonuna basabilirsiniz. Kayıt esnasında verdiniz telefon numaranıza genel sms ile de işlemi onaylayıp E-Nabız hesabınızı silebilirsiniz. Tekrar kayıt yapmak isterseniz ilk kayıt aşamasındaki işlemleri uygulayarak tekrar kayıt olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.