E-Nabiz

Aile hekimi değiştirme formu

13.01.2022
Aile hekimi değiştirme formu

Aile hekimi değiştirme formu, aile hekimi değiştirme formu nasıl doldurulur, aile hekimi değiştirme formu pdf ve aile hekimi değiştirme formu 2022 gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz.

Aile hekimi değiştirme formu

Her vatandaşın sağlık ocaklarında bulunan bir aile hekimi vardır. Aile hekiminiz rutin kontrollerini takip etmekle yükümlüdür. Acil durumlarınızda sizlere yardımcı olmak için vardır. Kronik rahatsızlıklarınızı takip edip ve sürekli kullanmanız gereken ilaçlarınızı reçetelendirir. Farklı sebeplerden ötürü aile hekiminizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Aile hekiminizden memnun kalmama veya ikametgâh gibi sebeplerden ötürü aile hekiminizi değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.

Aile hekiminizi değiştirmek için birkaç farklı yol bulunmaktadır. Öncelikle MHRS üzerinden aile hekimi değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. MHRS sizi e devlete yönlendirecektir. E devlet üzerinden ‘’Aile hekimi değiştirme’’ uygulamasına git seçeneğini tıklayıp e nabıza yönlendiriliyorsunuz. Aile hekimi değişikliğinde bulunmak için öncelikle il ve ilçe tercihinde bulunmalısınız. Sonrasında karşınıza bağlı bulunduğunuz il ve ilçede sağlık ocağında bulunan aile hekimlerinin listesi gelecektir. Bu sütunda bulunan kırmızı seçenekli bulunan aile hekimlerini seçemeyeceksiniz. Çünkü bu aile hekimlerinin hasta kapasitesi doludur. Yeşil ve sarı kutucukları bulunan aile hekimlerini tercih edebilirsiniz. Sonrasında tercihinizi onaylayıp aile hekimi değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemlerin dışında herhangi bir başvuru veya başka bir kuruma başvuruda bulunmanıza gerek yoktur.

Aile hekimi değiştirme formu 2
Aile hekimi değiştirme formu 2

Dilerseniz MHRS üzerinden veya 182’yi arayarak aile hekimi değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Sağlık bakanlığının il ve ilçelere göre düzenlemiş olduğu başvuru formları da mevcuttur. Bu başvuru formlarını doldurarak aile hekimi değiştirme talebinizi ilgili kurum ve mercilere de iletebilirsiniz.

Adana, Kocaeli, Adıyaman, Konya, Afyonkarahisar, Kütahya, Ağrı, Malatya, Amasya, Manisa, Ankara, Kahramanmaraş, Antalya, Mardin, Artvin, Muğla, Aydın, Muş, Balıkesir, Nevşehir, Bilecik, Niğde, Bingöl Ordu, Bitlis, Rize, Bolu, Sakarya, Burdur Samsun, Bursa, Siirt, Çanakkale, Sinop, Çankırı, Sivas, Çorum, Tekirdağ, Denizli, Tokat, Diyarbakır, Trabzon, Edirne, Tunceli, Elazığ, Şanlıurfa, Erzincan, Uşak, Erzurum, Van, Eskişehir, Yozgat, Gaziantep, Zonguldak, Giresun, Aksaray, Gümüşhane, Bayburt, Hakkari, Karaman, Hatay, Kırıkkale, Isparta, Batman, Mersin, Şırnak, İstanbul, Bartın, İzmir, Ardahan, Kars, Iğdır, Kastamonu, Yalova, Kayseri, Karabük, Kırklareli, Kilis, Kırşehir, Osmaniye, Düzce gibi bütün illerin aile hekimi değiştirme formunu doldurabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.