E-Nabiz

Apireks Antibiyotik mi

09.01.2023
Apireks Antibiyotik mi
Apireks muadiliNurofen, Gribo cold, Dolorin cold, Coldaway cold, Apireks cold flu
Apireks reçetesiz fiyatı66.59 TL
Barkod numarası8699569091868
Apireks endikasyonlarıEnfeksiyon, soğuk algınlığı ve nezle tedavisinde endikedir

Apireks turuncu renkte olan ve portakal aromalı bir ilaçtır. Apireks şurup antibiyotik mi sorusu hakkında araştırmalarımız da belirtiliyor ki apireks antibiyotik bir ilaç değildir. Etken maddesi ibuprofen olan ilaç reçetele ile eczanelerden satın alınabilir. Apireks eczane fiyatı 66.59 TL olarak satışı mevcuttur. Apireks gerekli olduğu durumlarda grip ve nezle gibi rahatszlıklarda reçete edilebilir.

Apireks Kullananlar

Etken madde olarak ibuprofen, bir nonsteroidal anti-enflamatuar ilaç (NSAID) türüdür. Apireks kullanlar çoğunlukla 6 aylık ve üzeri yaşlardaki çocuklardır. Apireks ne için kullanılır hakkında detaylı bir cevap paylaşacak olursak, Apireks, iltihap ve ateş gibi belirtileri azaltmak için kullanılır. Özellikle ağrılı baş ağrıları, diş ağrıları, müzmin baş ağrıları, osteoartrit, muskuloskeletal ağrılar ve çeşitli yaralanmalar sırasında kullanılabilir. Apireks ayrıca kısa süreliğine grip, nezle gibi solunum yolu enfeksiyonlarının belirtilerini azaltmak için de kullanılabilir.

Apireks genellikle tablet, kapsül, süspansiyon ve jel formlarında bulunur. Reçete edilebilir ya da reçete olmadan satılabilir. İlaç dozajı kişinin yaşına, ağrı şiddetine ve diğer faktörlere göre değişebilir. İlaç kullanımı sırasında dikkat edilmesi ve uyulması gereken bazı noktalar vardır. Örneğin, apireks mide ve barsak ülserine yol açabileceği için mide problemleri olan kişilerin dikkatli olmaları gerekir. Ayrıca, apireks bazı ilaçlarla etkileşim gösterebilir ve bu nedenle diğer ilaçların kullanımı sırasında doktorunuza danışınız. Apireks yan etkileri hafif ve geçicidir ve arasında şunlar sayılabilir:

  • Mide bulantısı
  • Kaşıntı
  • Nefes alma zorluğu

Faydalı makalelerim

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.