E-Nabiz

Climen Reçetesiz Satılır mı

08.10.2022
Climen Reçetesiz Satılır mı

Climen reçetesiz alınır mı ya da Climen SGK karşılıyor mu sorularınıza yanıtı bu yazımızda veriyoruz. Bu ilacın ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz. SGK kapsamında devletin karşılayıp karşılamadığı sorusunun yanıtını da gene bu içeriğimizde bulabilirsiniz. Erken menopoz rahatsızlığı yaşayan hastalarda kullanılır. Yumurtalıkların ya da rahimin cerrahi işlem ile alınması durumunda kullanılır. Hormon tedavisi kapsamında işe yarar. Bunun sonucunda ister cerrahi müdahale sonrası ister cerrahi müdahaleye gerek kalmadan ilaç tedavisi kapsamında kullanılabilen çok yönlü bir ilaçtır.

Hormon tedavisinin kadınlarda gerektiği ölçüde ve düzenli işlevselliği karşılaması açısından önemlidir. Erken menopoza bağlı olarak adet görülmede azalma oluşabilir. Hasta adet görmeyebilir. Bu şekilde hormon tedavisinde hastanın adet görmesi sağlanır. Rahim veya yumurtalık ameliyatı olan hastaların adet görmesinde sıkıntı yaşanır. Rahmi alınmış hastalar adet görmez. Buna bağlı olarak kadınlık hormonunun azaldığı durumlarda dışarıdan bir hormon takviyesi ile vücudun dengesi sağlanmış olacaktır.

Climen Reçetesiz Alınır mı

Climen normal olarak beyaz reçete ile satılan bir ilaçtır. Reçetesiz satılması mümkün değildir. Genel cerrahi, Kadın doğum uzmanlığı gibi birimlerin hekimlerinin reçete etmesi gerekir. Yani alanında uzman olan hekimlerin uzmanlık alanlarına bağış olarak reçete edebileceği normal kullanım bir ilaçtır. Tok karnına günde iki kere ya da üç kere olmak kaydı ile hekim kontrolünde alınan bir ilaçtır. Ayrıca SGK tarafından karşılanmaktadır. Devlet tarafından karşılanan bir ilaç olmasından kaynaklı, amacına uygun nitelikte kullanılır.

Efexor reçetesiz satılır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.