E-Nabiz

Purinol Reçetesiz Alınır mı

26.12.2022
Purinol Reçetesiz Alınır mı
Purinol MuadiliManuprin, Hippurin, Purinol Efervesan
Purinol Fiyat 202373.50 TL
Barkod Numarası8699559210040
Reçete RengiBeyaz reçete ile satılmaktadır

Purinol idrar yollarında oluşan enfeksiyonlar için kullanılan bir ilaçtır. İdrar yolu enfeksiyonu genellikle kadınlarda görülen idrar yapma esnasında yanma hissi yapan bir rahatsızlıktır. Etken maddesi metenamin olan Purinol idrar ve idrar kesesinde bulunan bakteriler ile savaşarak idrar yolu enfeksiyonu rahatsızlığını tedavi eder. Diğer ilaçlarda olduğu gibi Purinol da yan etkilere sebep olabilir. Hastaya göre bu yan etkilerin sadece bir tanesi görüldüğü gibi birkaçına birden de rastlanabilir. Yan etkiler şöyle sıralanabilir;

  • Kanlı idrar
  • Karın da ağrı
  • Nefes darlığı
  • Yüzde ve boğaz bölgesinde şişlik
  • İdrar yaparken yanma
  • Ağrılı idrar yapma
  • Kurdeşen

Purinol reçetesiz alınır mı konusu merak edilmektedir. Purinol antibiyotik gurubu bir ilaç olduğu için reçetesiz satılmaz. Purinol reçeteli mi sorusunun cevabı; reçeteli bir ilaçtır.

Purinol Reçetesiz Satılır mı

Sistit tedavisinde kullanılan Purinol granül şeklinde satılmaktadır. İlaçla birlikte ölçek kaşığı da satılmaktadır. Ölçülerine dikkat edilerek 1 bardak suda eritip içilir. Suda eritilen ilaç bekletilmeden içilmelidir. Purinol ilaç kullanımında bolca su tüketmek gerekir. Farklı hastalıklar için daha başka ilaç kullanılıyorsa doktora belirtmek gerekir.

Piraldyne reçetesiz alınır mı

Özellikle de böbrek rahatsızlığı için kullanılan ilaçlar konusunda doktorun bilgilendirilmesi gerekmektedir. Purinol reçetesiz satılır mı sorusu sıkça merak edilmektedir. Purinol eczaneden alınır mı veya reçetesiz satılır mı sorularını merak edenler eczaneye gittiklerinde reçetesiz satılmadığını öğrenirler. Antibiyotik ilaç olduğu için eczaneler reçetesiz satmazlar. Purinol ilaç fiyatı 75.30 liradır.

Purinol Reçetesiz Alınır mı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.