E-Nabiz

Siğil ilaçları isimleri Fiyatları

19.01.2023
Siğil ilaçları isimleri Fiyatları

Siğiller genel olarak ten renginde tene dokunmakla hissedilen deri üzerindeki sert tabakadır. Sert olmasıyla beraber koyu renkli ve yumuşak dokuda siğiller de olabilirler. Yani siğil’e derinin üst tabakasında HPV – human papilloma virüsünün oluşturduğu enfeksiyondur diyebiliriz. Siğil tedavisinde en iyi siğil ilacı olarak görülen ilaçlar arasında verrutol olarak bilinmekle beraber ayrıca karbonat siğil tedavisi ve çay ağacı yağı, propolis, aspirin, hint yağı, zerdeçal yağı, limon kabuğu, diş macunu, elma sirkesi, sarımsak, muz kabuğu, kabartma tozu, fesleğen yaprağı ve havuç rendesi de siğilin ilacı olarak bilinmektedir.

Siğiller ortaya çıktıkları yere ve türlerine göre değişiklik gösterebilir. Bacak, el ve tırnak çevresinde ortaya çıkan siğillere basit siğiller(verruca vulgaris), Ayak kısmında derinin içine gömülmüş ve ağrıya neden olan siğile ayak tabanı siğili yani verruca plantaris denilmektedir. Bununla beraber pürüzsüz ufak olan ve vücudun el bacak ve yüzde oluşan siğillere de düz siğiller yani verruca plana denmektedir. Verruca plana vücudun her yerinde çıkmakla birlikte genel olarak saçlar, yüz ve el üstlerinde oluşmaktadır.

Şimdi gel gelelim en önemli siğil türüne, genital siğil diğer siğillerden farklı olarak genital bölgede ve genelde cinsel temas yoluyla bulaşmaktadır. Genital siğil, hem kadınları hem de erkekleri tehdit edecek kadar bulaşıcı ve hızlı bir şekilde yayılan bir yapıdadır.

Siğil ilaçları isimleri

  • Podophyllin
  • Cantharidin
  • Imiquimod
  • Formaldehid
  • 5-Flourouracil kremi
  • Verrutol

Siğiller için Karbonat

Siğil tedavisinde birçok doğal yöntemlerin kullanıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Karbonat ve hindistan cevizinin suyu ile yapılan karışım son yıllarda siğil tedavisinde rağbet görmektedir. Şimdi sizlere karbonat siğil tedavisi yöntemini anlatacağım.

1 yemek kaşığı karbonat ve 20 gram hindistan cevizinin suyunu bir bardağa koyup, krem şekline gelene kadar karıştırın. Krem şeklini aldıktan sonra karışımı siğilin olduğu yere sürün ve o yere masaj uygulayın. Masaj tamamlandıktan yaklaşık 1 saat sonra siğilin olduğu yeri temizleyin ve siğil kaybolana kadar bunun belli gün aralıklarla tekrarlayın.

Diğer yazım: kolesterol ilaç isimleri fiyatları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.